הגדרה

צמיג RunOnFlat של חברת Goodyear הוא צמיג עם תכונה נוספת יוצאת דופן: במקרה הצורך, הוא יכול לתפקד לפחות 80 ק"מ ובמהירות של עד 80 קמ"ש עם מעט מאוד או אפס לחץ אוויר. אם כן, אפילו עם אובדן מלא של לחץ אוויר, צמיג ה- RunOnFlat מאפשר לנהג להמשיך בנהיגה עד למקום בטוח שבו יכולים לבדוק את הצמיג שלו.

למעשה, שיטת ה- RunOnFlat מתפקדת כל כך טוב בלי אוויר כך שקיים צורך במערכת לניטור לחץ אוויר בצמיגים (TPMS) כחלק מחבילת הצמיגים כדי להתריע בפני הנהג אם צמיג איבד את האוויר שבו. אזהרת "FLAT tire" (תקר בצמיג) תופיע ב-TPMS אם לחץ הניפוח של אחד הצמיגים יורד אל מתחת ללחץ ההתראה המוגדר מראש של תקר בצמיג. עיין במדריך למשתמש של הרכב לקבלת מידע נוסף על מערכת זו.
 
התאמת צמיגים

חברת Goodyear ממליצה מאוד להתאים צמיגי RunOnFlat רק בכלי רכב שאושרו על ידי היצרן.

מהירות ומרחק מרביים בלחץ אוויר נמוך

למרות שצמיג RunOnFlat תוכנן לשימוש של 80 ק"מ לפחות במהירויות של עד 80 קמ"ש עם לחץ אוויר מועט או אפסי, אחרי שימוש קיצוני שכזה יש להחליף את הצמיג. על מנת להאריך את חיי הצמיג, מומלץ לשמור את הצמיג במהירות נמוכה בהרבה מ-80 קמ"ש ככל האפשר ולנהוג למרחק של פחות מ-80 ק"מ. בכך שתעשה זאת, הסבירות לאפשר את תיקון הצמיג תגדל.

שים לב: עבור כלי רכב מסוימים, פוטנציאל ה- RunOnFlat של הצמיג עשוי לגדול אל מעבר לתקן של 80 ק"מ / 80 קמ"ש. הקילומטראז’ המוגדל הפוטנציאלי הזה חל רק כאשר משתמשים בצמיגים עם כלי הרכב שצוינו, וזאת כמובן בתנאי שמערכת ה-TPMS היא תקינה. המדריך למשתמש של כלי הרכב תמיד קודם למדיניות זו.

תחזוקה של צמיגי RunOnFlat

כמו בכל צמיג, הבעלים של הרכב צריך לבדוק, ובמקרה הצורך לתקן את לחץ הניפוח.

בדיקת נזקים, התקנה / פירוק, ותיקון או החלפה של צמיג צריכים להתבצע על ידי ספק הצמיגים או הרכב.

ניפוח הצמיגים

ניפוח חסר הוא אחת הסיבות העיקריות של כשל בצמיג. הוא מפחית את יכולת הצמיג לעמוד בעומסים ומאפשר גמישות יתר של הדפנות, דבר שמוביל ליצירת חום רב. שמירה על ניפוח הולם היא הדבר החשוב ביותר שבעלי הצמיג יכול לעשות כדי להבטיח את עמידות הצמיג ואורך החיים המרבי של הסוליה. יש לבצע בדיקות לחץ כאשר הצמיגים קרים. לחץ הניפוח המומלץ של צמיג ה- RunOnFlat מצוין במדריך למשתמש של בעל הרכב. 

דירוג מהירות

צמיגי RunOnFlat של חברת Goodyear שמותקנים בכלי רכב חייבים להיות בעלי דירוג מהירות מרבי כפי שצוין במסמכי הרכב. חובה להחליף כל צמיג RunOnFlat בצמיג RunOnFlat אחר מאותו סוג, גודל ודירוג מהירות. 

התראת "לחץ נמוך / תקר בצמיג"

אם מופיעה התראת "flat tire" (תקר בצמיג) ב-TPMS, חשוב לקבוע מהי הסיבה לכך ברגע שהתנאים מאפשרים זאת. הנהג צריך לבדוק את לחץ הניפוח בכל הצמיגים, ואם הלחץ הצמיג כלשהו נמוך מההמלצות הרשומות במדריך למשתמש של הרכב, יש לתקן את לחץ הניפוח. אם שוב מופיעה התראת "flat tire", יש לפנות לספק הצמיגים או הרכב כדי שיבדוק את המערכת. בגלל העיצוב של הצמיג, הנהג קרוב לוודאי ירגיש הבדל משמעותי בנסיעה כאשר אין אוויר בצמיג. אבל בתנאים של לחץ ניפוח מועט או אפסי כפי שצוינו על ידי מערכת ה-TPMS, עליו להגביל את מהירותו ל-80 קמ"ש לכל היותר, להימנע מפניות במהירות גבוהה ומתמרונים חדים.

TPMS

ראשי התיבות של TPMS הם Tire Pressure Monitoring System (מערכת לניטור לחץ אוויר בצמיגים), מערכת מתקדמת לניטור לחץ אוויר שמומלצת עבור כל המכוניות, אבל מהווה דרישה הכרחית לצמיגי RunOnFlat. אחרי הכול, ללא מערכת ניטור מובנית עבור צמיגי RunOnFlat, אתה אפילו לא תדע שהצמיג שלך דורש טיפול. זאת הסיבה שבגללה יש להתאים צמיגי RunOnFlat אך ורק במכוניות שיש בהן מערכת TPMS.

מערכת TPMS לא ישירה או ישירה

קיימים שני סוגים שונים של מערכת TPMS: מערכות TPMS לא ישירות אינן מודדות באופן ישיר את לחץ האוויר מהצמיג, אלא מחשבות אותו על בסיס אותות של מערכות ABS/ASP. מכיוון שאין צורך בחיישנים נוספים, פתרון זה הוא משתלם ביותר ובמקביל מספק מערכת ניטור בסיסית ופונקציונאלית. החיסרון הוא שהמערכת לא כל כך מדויקת. מערכת ישירה משתמשת בחיישנים בשסתומי הצמיגים שמשדרים אות רדיו לרכב. מערכת זו, שהיא מדויקת ואמינה מאוד, עוקבת גם אחרי טמפרטורת הצמיגים ומספקת לך את המידע המפורט ביותר על לחץ האוויר בצמיגים שלך. 

טיפולים

עם יותר מ-100 תחנות טיפולים מוסמכות ברחבי הארץ, כמעט בטוח שתמצא נקודת טיפולים מוסמכת במרחק נסיעה אחרי אובדן לחץ אוויר בצמיג RunOnFlat. גש אל מנוע חיפוש מפיצים מורשים שלנו באתר כדי למצוא את תחנת הטיפולים המוסמכת הקרובה ביותר למיקומך הנוכחי. 

תיקוני תקר הצמיג RunOnFlat

צמיגי RunOnFlat ניתנים לתיקון אחרי תקר בסוליה, אך לא בדפנות. בגלל שכבות החיזוק הייחודיות של הצמיג, אין אפשרות להצמיד טלאי תיקון עם שכבת בד לאיזור הפגוע או לשכבה של גוף הצמיג.

קטגוריות: כללי

סגור לתגובות

כל הזכויות שמורות © 2022 ב.מ.ב צמיגים | צמיגי GOODYEAR.
הקמת אתר : דוטקום